طراحی سایت با وردپرس یا php؟ مسئله این است

در عصر دیجیتال، اکثر کسب و کارها از وب سایت برای معرفی کسب و کار خود در رسانه آنلاین استفاده می کنند. هدف اصلی هر وب سایت تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان ارزشمند است. یک کاربر معمولی اینترنت می تواند تفاوت بین یک وب سایت خوب و بد را پیدا کند. ایجاد یک وب‌سایت ایده‌آل که ناب، مقیاس‌پذیر و از نظر تجربه کاربری امتیاز بالایی داشته باشد، برای صاحب وب‌سایت یک کار چالش برانگیز است. برای طراحی وب سایت، اکثر توسعه دهندگان به وردپرس یا PHP وابسته هستند.

اگرچه هیچ تفاوت قابل توجهی بین وردپرس و PHP وجود ندارد، بهتر است بدانید که وردپرس با استفاده از PHP که یک زبان برنامه نویسی است، نوشته شده است. زبان برنامه نویسی PHP برای ساخت اپلیکیشن های تحت وب استفاده می شود. وب سایت شما شناسه کسب و کار شما در رسانه دیجیتال است، از این رو داشتن یک وب سایت معتبر برای کسب و کارتان الزامی است. هر کس پلتفرم ساخت اپلیکیشن خود را بر اساس نیاز، دانش، تخصص و بودجه خود انتخاب می کند.پس از مطالعه این مقاله، می توانید بین وردپرس و php انتخاب کنید.

وردپرس

وردپرس بهتر است یا پی اچ پی

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) است و نقش اصلی آن ایجاد، طراحی و مدیریت محتوای شما در وب سایت است. اکثر CMS ها یک تم از پیش ساخته شده برای وب سایت شما دارند و به شما امکان می دهد عملکرد ویژگی های آن را با استفاده از ابزارها، افزونه ها و تم ها افزایش دهید. همچنین می توانید پلاگین ها و تم های برتر را برای طراحی خریداری کنید. دلیل اصلی موفقیت وردپرس این است که می تواند به شما در ایجاد وب سایت از ابتدا کمک کند.

حتی یک مبتدی می تواند به راحتی یک وب سایت وردپرسی بدون هیچ چیز بسازد. به دلیل عملکرد کاربر پسند، اکثر توسعه دهندگان وردپرس را ترجیح می دهند. وردپرس یک پلتفرم بزرگ است که روزانه میلیون ها کاربر در سراسر جهان از آن استفاده می کنند.

PHP

وردپرس بهتر است و یا php

php برای توسعه برنامه های کاربردی وب و ساخت CMS وردپرس استفاده می شود. PHP چارچوبی است که به وردپرس قدرت عملکرد یکپارچه را می دهد. بیش از 240 میلیون وب سایت در سراسر جهان توسط php توسعه داده شده اند و بازخورد مثبتی از کاربران و کارشناسان دریافت کرده اند. PHP عملکرد بهتری را ارائه می دهد و می­توانید وب سایت خود را دقیقا با همان شکلی که می خواهید طراحی کنید.

تفاوت های php و وردپرس

تفاوت های php و وردپرس

 1. پلاگین ها

پلاگین ها ویژگی های اضافی را به وب سایت ها ارائه می دهند. در PHP، شما باید شخصی را استخدام کنید که بتواند به شما کمک کند و آن را توسعه دهد. اما وردپرس بیش از 40000 افزونه رایگان برای انتخاب ارائه می دهد. با استفاده از افزونه ها، می توانید وب سایت های ساده تر، سریع تر و هیجان انگیزتری ایجاد کنید.

 1. سئو

سئو بهترین گزینه برای بهبود بازدید سایت شما در پلتفرم های آنلاین است. کلمات کلیدی بخش مهمی از سئو هستند که به شما این امکان را می دهد که رتبه خوبی در موتور جستجو کسب کنید. در وب سایت وردپرس، سئو نقش مهمی ایفا می کند و تاثیر خوبی بر وبلاگ های کسب و کار شما می گذارد. در PHP، نتایج SEO به تکنیک هایی که در وب سایت خود استفاده می کنید بستگی دارد.

 1. لیست ایمیل

گنجاندن لیست ایمیل یکی از بخش‌های ضروری راه‌اندازی یک کسب‌وکار است. در وب سایت وردپرس، تنظیم یک لیست ایمیل بسیار آسان است. در اینجا می توانید از یک افزونه خبرنامه برای ضبط ایمیل های خود استفاده کنید. اما افزودن یک لیست ایمیل در وب سایت PHP کار آسانی نیست زیرا شامل فرآیندهای پیچیده ای است.

 1. انعطاف پذیری و سازگاری

PHP به دلیل تطبیق پذیری و انعطاف پذیری خود مشهور است و با تمام پلتفرم های وب سازگار است. اکثر توسعه دهندگان از PHP برای ساخت برنامه های چند پلتفرمی استفاده می کنند. با توجه به پویایی وب سایت، به راحتی می توانیم بدون هیچ مشکلی تغییراتی را در وب سایت ایجاد کنیم. شما می توانید به طور یکپارچه PHP را با سایر زبان های برنامه نویسی مانند XML، Javascript و WML ادغام کنید. برعکس، وردپرس گزینه های زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد، اما سازگاری کمی با پروژه های خاص مورد نیاز دارد.

 1. تجربه ی کاربر

تجربه کاربری برای عملکرد یکپارچه هر وب سایتی مهم است. PHP یک زبان برنامه نویسی سطح پایین است و UX مورد استفاده در اینجا بسیار ساده است. اما وردپرس دارای رابط کاربری گرافیکی جذابی است و تجربه کاربری غنی را در مرحله توسعه ارائه می دهد.

 1. به روز رسانی ها

به روز رسانی ها عامل مهمی هستند که برای تهدیدات امنیتی راه حلی ارائه می دهند. به‌روزرسانی‌ها ثبات برنامه را افزایش می‌دهند تا تجربه را بهتری بسازند. همه این به‌روزرسانی‌ها برای ارزشمند کردن تجربه کاربر ساخته شده‌اند. توسعه دهندگان وردپرس به روز رسانی های منظم مربوط به ویژگی ها، رفع اشکالات و امنیت را ارائه می دهند. از طرفی، PHP به‌روزرسانی‌ها را به‌طور مرتب منتشر نمی‌کند. اما به این معنی نیست که از ثبات کمتری برخوردار است.

 1. بودجه پسند

بودجه دغدغه اصلی هر صاحب وب سایت است. بسیاری از ما فکر می کنیم که وردپرس گزینه ارزان تری است اما این درست نیست. در وردپرس، توسعه هسته رایگان است، اما شما باید برای تم ها و افزونه های برتر هزینه کنید. ساخت وب سایت وردپرس شما می تواند بر اساس ویژگی های مورد نیاز شما گران تر یا ارزان تر باشد. اما اگر نیازها و بودجه خود را از قبل برنامه ریزی کنید، PHP می تواند برای شما مناسب تر باشد.

 1. نوع وب سایت

شاید بخواهید یک وب سایت تک صفحه ای یا یک وب سایت چند لایه ایجاد کنید. اگر وب سایت شما دارای ویژگی های پیچیده بیش از حد است، بهتر است با PHP انجامش دهید. اما اگر محتوای شما پر از وبلاگ و محتوای آموزنده باشد، می توانید وردپرس را انتخاب کنید.

 1. دانش برنامه نویسی

اگر در برنامه نویسی متخصص هستید، باید PHP را برای توسعه وب سایت خود انتخاب کنید. اما اگر در یک زبان برنامه نویسی مبتدی هستید، پس باید وردپرس را انتخاب کنید.

 1. امنیت

امنیت عامل اصلی مورد توجه صاحبان وب سایت است. این احتمال وجود دارد که هر دو وب سایت به راحتی هک شوند اگر برخی از نکات مهم را در یک وب سایت PHP در نظر نگیرید، وب سایت شما در معرض تهدید امنیتی قرار می­گیرد. امنیت وردپرس در مقایسه با وب سایت PHP بهتر است زیرا وردپرس افزونه های مختلفی را برای ایمن سازی وب سایت شما ارائه می دهد.

 1. تجربه ی مشتری

تجربه مشتری عامل مهمی است که باید در ساخت یک وب سایت در نظر گرفت. وردپرس در مقایسه با PHP تجربه مشتری بهتری را ارائه می دهد. PHP انعطاف پذیر است و تجربه مشتری تنها به یک برنامه نویس PHP بستگی دارد.

سخن پایانی

امیدواریم این مقاله اطلاعات کافی درمورد وردپرس و PHP به شما داده باشد. وردپرس بهترین گزینه برای اهداف امنیتی است زیرا به شما این امکان را می دهد که برای امنیت بیشتر افزونه هایی را نصب کنید. با کمک شرکت های توسعه وردپرس می توانید یک وب سایت امن و سفارشی بسازید. وب‌سایت‌ها آدرس‌های دیجیتالی کسب‌وکار شما هستند تا کاربران نهایی را با محصولات و خدمات خود جذب کنند. اگر کسب و کار شما با عملیات پیچیده سر و کار دارد، باید از یک شرکت توسعه PHP کمک بگیرید. هر دو گزینه برای ساخت یک وب سایت بهترین هستند، اما شما باید بهترین را بر اساس نیاز خود و ماهیت وب سایت و نوع وب سایتی که توسعه می دهید تشخیص دهید. اگر در یک زبان برنامه نویسی متخصص هستید، باید PHP را انتخاب کنید زیرا به شما قدرت می دهد حتی چیزهای کوچکی را که می خواهید تغییر دهید. یادگیری وردپرس بسیار آسان است در حالی که برای یادگیری PHP باید دانش بیشتری از کدنویسی داشته باشید. اگر به یک گزینه مناسب فکر می کنید، وردپرس گزینه مناسبی برای شما است. زیرا وردپرس تصاویر، قالب ها و برخی ابزارهای پیشرفته دیگر را ارائه می دهد. اکثر برنامه نویسان وردپرس را به دلیل ویژگی ساده آن ترجیح می دهند. یادگیری و درک PHP فرآیندی زمان‌بر است، ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد تا کار بر اساس مهارت‌های توسعه‌دهندگان انجام شود.

پست های بیشتر...

درخواست طراحی وب سایت

پیمایش به بالا